Domy w stylu skandynawskim to obecnie jeden z wiodących trendów w architekturze. Budynki utrzymane w tej stylistyce charakteryzują się prostym wyglądem i konstrukcją, a przy tym są efektowne pod względem wizualnym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, zapraszamy do czytania dalej!
ZGROMADZILIŚMY DLA CIEBIE
NAJCIEKAWSZE OFERTY GOTOWYCH DOMÓW MODUŁOWYCH
WYBIERAJĄC DOM Z NAMI ZAPEWNIAMY:
- najlepszych producentów
- gwarancję ceny
- krótkie terminy realizacji w całej Polsce
Zadzwoń +48 504 22 99 88 lub wypełnij formularz kontaktowy a my oddzwonimy do Ciebie.
Formularz kontaktowy
Uzupełnij dane, nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
ZGROMADZILIŚMY DLA CIEBIE
NAJCIEKAWSZE OFERTY GOTOWYCH DOMÓW MODUŁOWYCH
WYBIERAJĄC DOM Z NAMI ZAPEWNIAMY:
- najlepszych producentów
- gwarancję ceny
- krótkie terminy realizacji w całej Polsce
Zadzwoń +48 504 22 99 88 lub wypełnij formularz kontaktowy a my oddzwonimy do Ciebie.
Formularz kontaktowy
Uzupełnij dane, nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Domy skandynawskie – ogólna charakterystyka
Domy skandynawskie nie mają żadnej konkretnej definicji. Budynki tego typu mają natomiast kilka wspólnych charakterystycznych cech. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych jest szybka technologia budowy. Z jakich materiałów powstają domy w stylu skandynawskim? Otóż najczęściej mają one formę drewnianego szkieletu z odpowiednimi materiałami izolacyjno-wykończeniowymi. Zazwyczaj są to budynki drewniane, które są wybudowane w technologii drewnianej szkieletowej.
Co jeszcze wyróżnia domy skandynawskie? Myśląc o takim budynku, mamy przed oczami naturę, kolory ziemi, minimalizm, komfort… i przestrzeń. Przyjrzyjmy się temu bliżej.
- Minimalizm – styl skandynawski opiera się na zasadzie „mniej znaczy więcej”. Wnętrza są pozbawione zbędnych ozdób, a każdy element ma swoje uzasadnienie. Dzięki temu przestrzeń staje się bardziej harmonijna. W stylistyce tej zwraca się uwagę na:
- proste linie – zarówno elewacja domu, jak i wyposażenie charakteryzują się prostymi, geometrycznymi kształtami;
- czyste formy – eliminuje się nadmiar dekoracji, co przyczynia się do minimalistycznej estetyki.
- Naturalne materiały – w stylu skandynawskim ważną rolę odgrywają materiały, które łączą estetykę z ekologią. Popularne wybory to:
- drewno – oprócz budowy, materiał ten jest wykorzystywany do tworzenia mebli oraz podłóg. Dzięki temu wnętrza są ciepłe i przytulne;
- wełna i len – materiały naturalnego pochodzenia są wykorzystywane w tekstyliach, takich jak poduszki, pledy czy zasłony. Jako wyposażenie dodają wnętrzom przytulności;
- kamień – idealnie nadaje się na blaty oraz elementy dekoracyjne, wprowadzi do wnętrza surowość i naturalność.
- Ergonomiczne formy – meble i wyposażenie w domach skandynawskich są miękkie, a przy tym odpowiednio wyprofilowane. Częstym wyborem są opływowe kształty o zaokrąglonych krawędziach.
- Jasne kolory – kolejnym istotnym elementem stylu skandynawskiego są jasne, stonowane kolory, które mają na celu powiększenie przestrzeni. Do najchętniej wybieranych barw należą:
- biel – dominuje na ścianach, również zewnętrznych, oraz jako kolorystyka mebli;
- pastelowe odcienie – mięta, szary czy pudrowy róż, wprowadzają subtelne akcenty kolorystyczne;
- czernie i szarości – kolory stosowane w odniesieniu do detali. Dodają elegancji i kontrapunktują jasne kolory, tworząc interesujące zestawienia.
Domy szkieletowe skandynawskie – dlaczego warto?
Jak już wspomniano, domy skandynawskie najczęściej kojarzą się z technologią drewnianych domów. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta – w przeszłości tradycyjne domy w Skandynawii powstawały właśnie na bazie tego surowca. Wysokie parametry użytkowe drewna sprawiają, że materiał ten jest równie chętnie wykorzystywany również w sektorze nowoczesnego budownictwa. Dzięki takiemu podejściu określenie „domy w stylu skandynawskim” może dotyczyć nie tylko stylu architektonicznego, ale także ogólnej techniki budowy.
Czy warto zdecydować się na dom szkieletowy skandynawski? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Budynki wykonane na drewnianym ruszcie cechują się bardzo wysokimi parametrami użytkowymi. Ich podstawowe charakterystyczne cechy to:
- krótki czas budowy – dzięki temu, że poszczególne części szkieletu domu są dostarczane na plac budowy w gotowej formie, całość robót związanych z wykonaniem domu skraca się do zaledwie kilku miesięcy;
- zdrowy mikroklimat – drewno jest naturalnym i przyjaznym dla zdrowia surowcem. Co bardzo ważne, ściany w domach szkieletowych mają dyfuzyjnie otwartą budowę, dzięki czemu gwarantują komfortowy makroklimat we wnętrzu domu, bez względu na warunki zewnętrzne;
- trwałość – każdy dom szkieletowy, podobnie jak w przypadku innych technologii, jest projektowany na minimum 50 lat użytkowania;
- energooszczędność – drewno ogólnie uchodzi za ciepły materiał budowlany. Dodatkowo zastosowanie izolacji termicznej z wełny mineralnej gwarantuje bardzo niski współczynnik przenikania ciepła wszystkich przegród zewnętrznych domu szkieletowego. Dzięki temu budynek nie wymaga dużych nakładów na ogrzewanie zimą i klimatyzację latem;
- możliwość budowy przez cały rok – budowa drewnianego domu szkieletowego w większości nie wiąże się z koniecznością stosowania zapraw na bazie wody. Zastosowanie tzw. suchych technologii umożliwia realizację robót właściwie przez cały rok.
Czy domy w stylu skandynawskim to tylko domy drewniane? Odpowiedź brzmi – nie. Istnieją inne technologie, które umożliwiają sprawne wzniesienie budynku, który architektonicznie będzie nawiązywał do tradycyjnego stylu skandynawskiego. Techniki, o których mowa to domy modułowe, prefabrykowane i szkieletowe, które ogólnie noszą miano gotowych domów. Budynki wykonywane we wspomnianych technologiach powstają w ciągu kilku miesięcy, co niesie za sobą wymierne korzyści dla inwestora. Co ważne, gotowe domy, oprócz drewna, mogą być wykonywane z elementów betonowych lub keramzytowych. Dzięki temu ta nowoczesna technika może być wykorzystana przez inwestorów zdecydowanych na inny budulec niż drewno.
Gotowe domy w stylu skandynawskim – gdzie je znaleźć?
Wiemy już jak odróżnić styl skandynawski w architekturze. Gdzie można więc znaleźć domy w takiej stylistyce? Odpowiedź jest prosta – wystarczy wejść na stronę gotowedomy.pl. Można zobaczyć tam całą gamę jednorodzinnych budynków mieszkalnych, które mają wymienione powyżej cechy tradycyjnych domów skandynawskich.
- Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym Tatrzański – nowoczesny i funkcjonalny dom utrzymany w stylistyce nowoczesnej stodoły. Jasne ściany budynku ciekawie kontrastują z ciemnymi detalami z kamienia oraz antracytową stolarką okienną i drzwiową. Grafitowy dach w bezokapowej formie nadaje lekkości i gwarantuje efekt geometrycznego minimalizmu.
- Dom prefabrykowany parterowy Z500 model Z472 D – dom charakteryzujący się niewielką szerokością elewacji frontowej, który idealnie pasuje nawet na wąskie działki. Jasny podkład elewacji świetnie kontrastuje z drewnianymi lamelami i deskami. Dodatkowym detalem na ścianach zewnętrznych jest ciemna stolarka okienna i drzwiowa. Wysunięty poza obrys budynku dach i podcięta elewacja tworzą naturalne zadaszenia przydomowej strefy.
- Dom prefabrykowany parterowy HOMEKONCEPT 117 – duże, jasne powierzchnie ścian dopełnione przez drewniane detale są dodatkowo podkreślone ciemną strukturą. Dwuspadowy dach bez elementów dekoracyjnych daje wrażenie uporządkowanego minimalizmu.
Jeśli jesteś zainteresowany gotowym domem skandynawskim lub chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na ten temat, wejdź na stronę gotowedomy.pl. Nasi specjaliści chętnie pomogą, wyjaśnią wszystkie szczegóły oraz wesprą przy dopełnianiu wymaganych formalności.
Zobacz nasze propozycje gotowych domów
Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym Winiec 133
Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa domu to suma powierzchni użytkowych wszystkich pomieszczeń z wyłączeniem powierzchni użytkowej garażu i strychu. Na poddaszu użytkowym, pod skosami dachu, pod schodami — powierzchnia użytkowa liczona jest wg zasady: • tam, gdzie wysokość pomieszczenia ma powyżej 2,2 m powierzchnia jest liczona w 100%, • pomiędzy 1,4 m a 2,2 m (wysokości pomieszczenia) powierzchnia jest liczona w 50%, • poniżej 1,4 m powierzchnia nie jest brana pod uwagę. W przypadku domów w zabudowie bliźniaczej lub jednorodzinnej dwulokalowej - powierzchnia użytkowa podawana jest dla jednego lokalu. |
102,13 m² |
---|---|
Typ zabudowy |
Jednorodzinny wolnostojący, Rekreacyjny |
Garaż |
Bez garażu |
Liczba pokoi (bez salonu) |
3 |
Liczba łazienek |
2 |
Stan Surowy Zamknięty cena od |
365 361 zł |
Termin realizacji (SSZ) |
3 miesiące |
Dodatkowe cechy |
Pomieszczenie gospodarcze |
Powierzchnia podłóg Jest nią powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku, z wyłączeniem garażu. Powierzchnia ta jest mierzona na poziomie posadzki (bez względu na wysokość pomieszczenia). W przypadku domów w zabudowie bliźniaczej lub jednorodzinnej dwulokalowej - powierzchnia podłóg bez garażu podawana jest dla jednego lokalu. |
– |
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy to powierzchnia terenu, którą zajmuje budynek w stanie wykończonym. Wyznaczona jest przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku na powierzchnię terenu. Do powierzchni zabudowy nie wlicza się elementów drugorzędnych budynku np. tarasów, gzymsów, balkonów, loggii, nawisów dachów i schodów zewnętrznych. |
121,73 m² |
Technologia wykonania |
Szkieletowa drewniana |
Powierzchnia garażu |
Nie dotyczy |
Minimalne wymiary działki To najmniejsza szerokość i długość działki budowlanej, która pozwoli na wybudowanie danego domu przy zachowaniu minimalnych wymaganych odległości między ścianami domu a granicami działki. Oddalenie od granic działki to: • 3 m od granicy tereny dla ścian nie posiadających otworów okiennych i drzwiowych, • 4 m dla ścian z otworami okiennymi i drzwiowymi. Pamiętaj, że MPZP lub WZ mogą narzucać dodatkowe ograniczenia co do odległości budynku od granic działki, które należy spełnić. |
18,37 m x 19,78 m |
Wymiary elewacji |
7,43 m x 9,84 m |
Energooszczędność |
– |
Sezonowość |
Całoroczne |
Wysokość budynku Wysokość budynku to różnica pomiędzy rzędną terenu przy najniżej położonym wejściu do budynku na poziomie pierwszej nadziemnej kondygnacji a rzędną najwyższego punktu dachu lub stropodachu z uwzględnieniem grubości izolacji cieplnej i pokrycia dachowego. Do wysokości budynku nie liczy się kominów, wywiewek dachowych, masztów, itp. |
8,23 m |
Wysokość do okapu dachu |
3,44 m |
Dach |
Dwuspadowy |
Kąt nachylenia dachu Nachylenie połaci dachu głównego do poziomu, podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych budynkach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu. |
45° |
Dach bezokapowy |
NIE |
Wskaźnik EP Wskaźnik rocznego zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną, w odniesieniu do 1 m², która jest potrzebna do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej, a także energii potrzebnej do zasilania oświetlenia i wszystkich innych urządzeń elektrycznych w domu. Wskaźnik uwzględnia straty energii w czasie produkcji, przekształcenia, przesyłu czy transportu do miejsca, w którym będzie spożytkowana - czyli do naszego przyszłego domu. W efekcie będzie miał inną wartość dla tego samego domu ogrzewanego pompą ciepła, gazem czy też piecem na pellet. |
– |
Wskaźnik Euco+w Wskaźnik zapotrzebowania na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji. Określa jaką ilość energii musimy dostarczyć na m2 powierzchni domu w celu zapewnienia ogrzewania i wentylacji. |
– |
Wentylacja |
Mechaniczna |
Ogrzewanie |
Brak |
Stan Deweloperski cena od |
565 341 zł |
Termin realizacji (SD) |
3 miesiące |
Kondygnacje |
Z poddaszem użytkowym |
Styl domu |
Tradycyjny |
Budunek rekreacyjny |
TAK |
Producent |
Castor |
Fundamenty |
Nie uwzględniono w wycenie |
Pow. użytkowa |
100-130 m² |
Technologia |
Drewniana |
Dom szkieletowy parterowy Drawieński 01
Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa domu to suma powierzchni użytkowych wszystkich pomieszczeń z wyłączeniem powierzchni użytkowej garażu i strychu. Na poddaszu użytkowym, pod skosami dachu, pod schodami — powierzchnia użytkowa liczona jest wg zasady: • tam, gdzie wysokość pomieszczenia ma powyżej 2,2 m powierzchnia jest liczona w 100%, • pomiędzy 1,4 m a 2,2 m (wysokości pomieszczenia) powierzchnia jest liczona w 50%, • poniżej 1,4 m powierzchnia nie jest brana pod uwagę. W przypadku domów w zabudowie bliźniaczej lub jednorodzinnej dwulokalowej - powierzchnia użytkowa podawana jest dla jednego lokalu. |
51,93 m² |
---|---|
Typ zabudowy |
Jednorodzinny wolnostojący |
Garaż |
Bez garażu |
Liczba pokoi (bez salonu) |
2 |
Liczba łazienek |
1 |
Stan Surowy Zamknięty cena od |
198 785 zł |
Termin realizacji (SSZ) |
3 miesiące |
Dodatkowe cechy |
– |
Powierzchnia podłóg Jest nią powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku, z wyłączeniem garażu. Powierzchnia ta jest mierzona na poziomie posadzki (bez względu na wysokość pomieszczenia). W przypadku domów w zabudowie bliźniaczej lub jednorodzinnej dwulokalowej - powierzchnia podłóg bez garażu podawana jest dla jednego lokalu. |
51,93 m² |
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy to powierzchnia terenu, którą zajmuje budynek w stanie wykończonym. Wyznaczona jest przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku na powierzchnię terenu. Do powierzchni zabudowy nie wlicza się elementów drugorzędnych budynku np. tarasów, gzymsów, balkonów, loggii, nawisów dachów i schodów zewnętrznych. |
69,54 m² |
Technologia wykonania |
Szkieletowa drewniana |
Powierzchnia garażu |
Nie dotyczy |
Minimalne wymiary działki To najmniejsza szerokość i długość działki budowlanej, która pozwoli na wybudowanie danego domu przy zachowaniu minimalnych wymaganych odległości między ścianami domu a granicami działki. Oddalenie od granic działki to: • 3 m od granicy tereny dla ścian nie posiadających otworów okiennych i drzwiowych, • 4 m dla ścian z otworami okiennymi i drzwiowymi. Pamiętaj, że MPZP lub WZ mogą narzucać dodatkowe ograniczenia co do odległości budynku od granic działki, które należy spełnić. |
19,77 m x 16,23 m |
Wymiary elewacji |
11,77 m x 9,73 m |
Energooszczędność |
– |
Sezonowość |
Całoroczne |
Wysokość budynku Wysokość budynku to różnica pomiędzy rzędną terenu przy najniżej położonym wejściu do budynku na poziomie pierwszej nadziemnej kondygnacji a rzędną najwyższego punktu dachu lub stropodachu z uwzględnieniem grubości izolacji cieplnej i pokrycia dachowego. Do wysokości budynku nie liczy się kominów, wywiewek dachowych, masztów, itp. |
3,32 m |
Wysokość do okapu dachu |
Nie dotyczy |
Dach |
Płaski |
Kąt nachylenia dachu Nachylenie połaci dachu głównego do poziomu, podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych budynkach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu. |
Nie dotyczy |
Dach bezokapowy |
TAK |
Wskaźnik EP Wskaźnik rocznego zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną, w odniesieniu do 1 m², która jest potrzebna do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej, a także energii potrzebnej do zasilania oświetlenia i wszystkich innych urządzeń elektrycznych w domu. Wskaźnik uwzględnia straty energii w czasie produkcji, przekształcenia, przesyłu czy transportu do miejsca, w którym będzie spożytkowana - czyli do naszego przyszłego domu. W efekcie będzie miał inną wartość dla tego samego domu ogrzewanego pompą ciepła, gazem czy też piecem na pellet. |
– |
Wskaźnik Euco+w Wskaźnik zapotrzebowania na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji. Określa jaką ilość energii musimy dostarczyć na m2 powierzchni domu w celu zapewnienia ogrzewania i wentylacji. |
– |
Wentylacja |
Grawitacyjna |
Ogrzewanie |
Brak |
Stan Deweloperski cena od |
280 879 zł |
Termin realizacji (SD) |
4 miesiące |
Kondygnacje |
Parterowy |
Styl domu |
Nowoczesny |
Budunek rekreacyjny |
NIE |
Producent |
Prestige House |
Fundamenty |
Nie uwzględniono w wycenie |
Pow. użytkowa |
35-70 m² |
Technologia |
Drewniana |
Dom szkieletowy parterowy Tarpno 152
Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa domu to suma powierzchni użytkowych wszystkich pomieszczeń z wyłączeniem powierzchni użytkowej garażu i strychu. Na poddaszu użytkowym, pod skosami dachu, pod schodami — powierzchnia użytkowa liczona jest wg zasady: • tam, gdzie wysokość pomieszczenia ma powyżej 2,2 m powierzchnia jest liczona w 100%, • pomiędzy 1,4 m a 2,2 m (wysokości pomieszczenia) powierzchnia jest liczona w 50%, • poniżej 1,4 m powierzchnia nie jest brana pod uwagę. W przypadku domów w zabudowie bliźniaczej lub jednorodzinnej dwulokalowej - powierzchnia użytkowa podawana jest dla jednego lokalu. |
151,86 m² |
---|---|
Typ zabudowy |
Jednorodzinny wolnostojący |
Garaż |
Bez garażu |
Liczba pokoi (bez salonu) |
4 |
Liczba łazienek |
2 |
Stan Surowy Zamknięty cena od |
456 077 zł |
Termin realizacji (SSZ) |
3 miesiące |
Dodatkowe cechy |
Pomieszczenie gospodarcze, Spiżarnia |
Powierzchnia podłóg Jest nią powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku, z wyłączeniem garażu. Powierzchnia ta jest mierzona na poziomie posadzki (bez względu na wysokość pomieszczenia). W przypadku domów w zabudowie bliźniaczej lub jednorodzinnej dwulokalowej - powierzchnia podłóg bez garażu podawana jest dla jednego lokalu. |
– |
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy to powierzchnia terenu, którą zajmuje budynek w stanie wykończonym. Wyznaczona jest przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku na powierzchnię terenu. Do powierzchni zabudowy nie wlicza się elementów drugorzędnych budynku np. tarasów, gzymsów, balkonów, loggii, nawisów dachów i schodów zewnętrznych. |
179,30 m² |
Technologia wykonania |
Szkieletowa drewniana |
Powierzchnia garażu |
Nie dotyczy |
Minimalne wymiary działki To najmniejsza szerokość i długość działki budowlanej, która pozwoli na wybudowanie danego domu przy zachowaniu minimalnych wymaganych odległości między ścianami domu a granicami działki. Oddalenie od granic działki to: • 3 m od granicy tereny dla ścian nie posiadających otworów okiennych i drzwiowych, • 4 m dla ścian z otworami okiennymi i drzwiowymi. Pamiętaj, że MPZP lub WZ mogą narzucać dodatkowe ograniczenia co do odległości budynku od granic działki, które należy spełnić. |
23,80 m x 20,82 m |
Wymiary elewacji |
16,03 m x 12,82 m |
Energooszczędność |
– |
Sezonowość |
Całoroczne |
Wysokość budynku Wysokość budynku to różnica pomiędzy rzędną terenu przy najniżej położonym wejściu do budynku na poziomie pierwszej nadziemnej kondygnacji a rzędną najwyższego punktu dachu lub stropodachu z uwzględnieniem grubości izolacji cieplnej i pokrycia dachowego. Do wysokości budynku nie liczy się kominów, wywiewek dachowych, masztów, itp. |
7,17 m |
Wysokość do okapu dachu |
2,70 m |
Dach |
Wielospadowy |
Kąt nachylenia dachu Nachylenie połaci dachu głównego do poziomu, podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych budynkach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu. |
30° |
Dach bezokapowy |
NIE |
Wskaźnik EP Wskaźnik rocznego zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną, w odniesieniu do 1 m², która jest potrzebna do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej, a także energii potrzebnej do zasilania oświetlenia i wszystkich innych urządzeń elektrycznych w domu. Wskaźnik uwzględnia straty energii w czasie produkcji, przekształcenia, przesyłu czy transportu do miejsca, w którym będzie spożytkowana - czyli do naszego przyszłego domu. W efekcie będzie miał inną wartość dla tego samego domu ogrzewanego pompą ciepła, gazem czy też piecem na pellet. |
– |
Wskaźnik Euco+w Wskaźnik zapotrzebowania na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji. Określa jaką ilość energii musimy dostarczyć na m2 powierzchni domu w celu zapewnienia ogrzewania i wentylacji. |
– |
Wentylacja |
Mechaniczna |
Ogrzewanie |
Brak |
Stan Deweloperski cena od |
706 767 zł |
Termin realizacji (SD) |
3 miesiące |
Kondygnacje |
Parterowy |
Styl domu |
Tradycyjny |
Budunek rekreacyjny |
NIE |
Producent |
Castor |
Fundamenty |
Nie uwzględniono w wycenie |
Pow. użytkowa |
130-160 m² |
Technologia |
Drewniana |
Dom szkieletowy z poddaszem użytkowym Lubawa 108
Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa domu to suma powierzchni użytkowych wszystkich pomieszczeń z wyłączeniem powierzchni użytkowej garażu i strychu. Na poddaszu użytkowym, pod skosami dachu, pod schodami — powierzchnia użytkowa liczona jest wg zasady: • tam, gdzie wysokość pomieszczenia ma powyżej 2,2 m powierzchnia jest liczona w 100%, • pomiędzy 1,4 m a 2,2 m (wysokości pomieszczenia) powierzchnia jest liczona w 50%, • poniżej 1,4 m powierzchnia nie jest brana pod uwagę. W przypadku domów w zabudowie bliźniaczej lub jednorodzinnej dwulokalowej - powierzchnia użytkowa podawana jest dla jednego lokalu. |
76,79 m² |
---|---|
Typ zabudowy |
Jednorodzinny wolnostojący, Rekreacyjny |
Garaż |
Bez garażu |
Liczba pokoi (bez salonu) |
4 |
Liczba łazienek |
1 |
Stan Surowy Zamknięty cena od |
283 399 zł |
Termin realizacji (SSZ) |
3 miesiące |
Dodatkowe cechy |
– |
Powierzchnia podłóg Jest nią powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku, z wyłączeniem garażu. Powierzchnia ta jest mierzona na poziomie posadzki (bez względu na wysokość pomieszczenia). W przypadku domów w zabudowie bliźniaczej lub jednorodzinnej dwulokalowej - powierzchnia podłóg bez garażu podawana jest dla jednego lokalu. |
– |
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy to powierzchnia terenu, którą zajmuje budynek w stanie wykończonym. Wyznaczona jest przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku na powierzchnię terenu. Do powierzchni zabudowy nie wlicza się elementów drugorzędnych budynku np. tarasów, gzymsów, balkonów, loggii, nawisów dachów i schodów zewnętrznych. |
87,42 m² |
Technologia wykonania |
Szkieletowa drewniana |
Powierzchnia garażu |
Nie dotyczy |
Minimalne wymiary działki To najmniejsza szerokość i długość działki budowlanej, która pozwoli na wybudowanie danego domu przy zachowaniu minimalnych wymaganych odległości między ścianami domu a granicami działki. Oddalenie od granic działki to: • 3 m od granicy tereny dla ścian nie posiadających otworów okiennych i drzwiowych, • 4 m dla ścian z otworami okiennymi i drzwiowymi. Pamiętaj, że MPZP lub WZ mogą narzucać dodatkowe ograniczenia co do odległości budynku od granic działki, które należy spełnić. |
17,32 m x 16,25 m |
Wymiary elewacji |
9,31 m x 6,28 m |
Energooszczędność |
– |
Sezonowość |
Całoroczne, Letniskowe |
Wysokość budynku Wysokość budynku to różnica pomiędzy rzędną terenu przy najniżej położonym wejściu do budynku na poziomie pierwszej nadziemnej kondygnacji a rzędną najwyższego punktu dachu lub stropodachu z uwzględnieniem grubości izolacji cieplnej i pokrycia dachowego. Do wysokości budynku nie liczy się kominów, wywiewek dachowych, masztów, itp. |
7,74 m |
Wysokość do okapu dachu |
– |
Dach |
Wielospadowy |
Kąt nachylenia dachu Nachylenie połaci dachu głównego do poziomu, podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych budynkach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu. |
45° |
Dach bezokapowy |
NIE |
Wskaźnik EP Wskaźnik rocznego zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną, w odniesieniu do 1 m², która jest potrzebna do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej, a także energii potrzebnej do zasilania oświetlenia i wszystkich innych urządzeń elektrycznych w domu. Wskaźnik uwzględnia straty energii w czasie produkcji, przekształcenia, przesyłu czy transportu do miejsca, w którym będzie spożytkowana - czyli do naszego przyszłego domu. W efekcie będzie miał inną wartość dla tego samego domu ogrzewanego pompą ciepła, gazem czy też piecem na pellet. |
– |
Wskaźnik Euco+w Wskaźnik zapotrzebowania na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji. Określa jaką ilość energii musimy dostarczyć na m2 powierzchni domu w celu zapewnienia ogrzewania i wentylacji. |
– |
Wentylacja |
Mechaniczna |
Ogrzewanie |
Brak |
Stan Deweloperski cena od |
433 307 zł |
Termin realizacji (SD) |
3 miesiące |
Kondygnacje |
Z poddaszem użytkowym |
Styl domu |
Tradycyjny |
Budunek rekreacyjny |
TAK |
Producent |
Castor |
Fundamenty |
Nie uwzględniono w wycenie |
Pow. użytkowa |
70-100 m² |
Technologia |
Drewniana |