Analiza działki i planu zagospodarowania

Masz działkę, ale nie wiesz który dom wybrać? Znalazłeś działkę i chcesz uniknąć ryzyka podczas zakupu? Chętnie to sprawdzimy.

Dowiedz się:

Czy dom o którym marzysz wpasuje się w Twoją działkę?

Jakie są formalne ograniczenia Twojej działki narzucone przez gminę (w formie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – MPZP lub w przypadku jego braku – w formie indywidualnych Warunków zabudowy – WZ)?

Usytuowanie domu na działce to ważna decyzja. Naprawdę wiele zależy od tego, w którym miejscu posadowisz budynek, jak duże posadzisz drzewa i krzewy albo gdzie ustawisz trampolinę. Wszystko to w późniejszym etapie ma wpływ na wygodę codziennego życia, a tym samym radość z mieszkania we własnym domu. Dobrze usytuowany dom na działce i rozsądne jej zagospodarowanie sprawi, że będzie Ci się żyło łatwiej.

Bardzo ważne jest, aby dom wpasował się w działkę, którą posiadasz lub którą planujesz kupić. Trzeba wziąć pod uwagę przepisy prawne, zorientowanie działki względem stron świata i analizę otoczenia (np. zabudowania na sąsiednich działkach, widoki wokół działki itd.). Dlatego wszystkie te punkty możesz omówić z naszym doradcą.

Co otrzymasz:

Styl domu
1.

Rzut działki z wrysowanym domem, który wybrałeś, z wszystkimi istotnymi wymiarami i odległościami

Wskaźnik EP
2.

Informację, czy dany dom zmieści się na działce. Jeżeli nie – zaproponujemy alternatywne rozwiązanie w postaci innego domu lub ew. zmian, które można wprowadzić w budynku aby zmieścił się na Twojej działce

Stan Deweloperski cena od
3.

Analizę planu zagospodarowania (jeżeli Twoja działka jest nim objęta) z informacją czy dom wybrany przez Ciebie spełnia warunki planu czy też konieczne jest dostosowanie budynku do jego wymogów (np. poprzez zmianę kąta nachylenia dachu).

Dzięki czemu będziesz miał jasność czy wybrany przez Ciebie dom będzie można wybudować na Twojej działce czy też konieczna będzie jego adaptacja. We wszystkim pomożemy i doradzimy tak, abyś mógł bez przeszkód zamieszkać w wymarzonym domu.

Czego potrzebujemy?

Jeśli chcesz aby nasz Doradca zaproponował najlepszą opcję usytuowania wybranego domu na Twojej działce wystarczy, że udostępnisz nam dane swojej działki. Może to być jej numer, lokalizacja, mapka do celów projektowych lub namiary na Twoją działkę w Geoportalu. Jeśli posiadasz Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunki Zabudowy, również przyślij je do nas.